سپهرسیر

گورستان اجنبی ها قشم

درباره گورستان اجنبی ها قشم:

گورستان اجنبی قشم یکی از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مهم در جزیره قشم است. این گورستان در شمال غربی جزیره واقع شده و به عنوان یک مکان تاریخی و مذهبی مورد توجه بازدیدکنندگان قرار دارد.

گورستان اجنبی قشم محل دفن بسیاری از مسافران و تاجران خارجی است که در طول تاریخ به جزیره قشم آمده بودند. این گورستان شامل مقبره‌ها و سنگ‌نوشته‌های با نقوش و نوشته‌های مختلف است که به زبان‌های مختلفی از جمله فارسی، عربی، انگلیسی و هندی نوشته شده‌اند.

بسیاری از مردم این گورستان را به عنوان یک مکان متبرک و محل دعا و عبادت می‌شناسند. همچنین، این گورستان به عنوان یک مکان تاریخی و فرهنگی بسیار ارزشمند شناخته می‌شود و به دلیل میراث فرهنگی و تاریخی خود، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

بازدید از گورستان اجنبی قشم به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که نزدیک‌تر به تاریخ و فرهنگ منطقه بروند و از زیبایی‌ها و غنای فرهنگی آن لذت ببرند.


تاریخچه گورستان اجنبی ها قشم:

این قبرستان باقیمانده محل سکونت تعدادی از انگلیسی ها در زمان فتحعلی شاه بوده . این قبرستان تنها قبر شماری از ماموران دولت انگلیس دکل دیدبانی و قلعه کوچک ساحلی اسکله سنگی و توپ باقیمانده است . گفته می شود مردم محلی به این قبرستان قبرستان شوریده یال علیا هم می گویند .


بهترین زمان بازدید گورستان اجنبی ها قشم:

یکی از بهترین زمان های سفر به این جزیره اواخر پاییز تا اوایل بهار است، زیرا در این زمان این جزیره از آب و هوایه معتدلی برخوردار است. و گرمای شدید تابستان شما را اذیت نخواهد کرد.


چگونه به جزیره قشم سفر کنیم؟

هوایی: 

شما می توانید با تهیه بلیط از مشهد به قشم به این جزیره سفر کنید . این روش آسانترین راه برای سفر به جزیره قشم است .

خودرو شخصی یا اتوبوس:

برای سفر زمینی ابتدا با خودرو یا اتوبوس خود را به بندرعباس برسانید و سپس از طریق اسکله مسافی با قایق خود را به قشم برسانید.

ریلی:

میتوانید بلیط قطار بندرعباس را تهیه کنید و در این مسیر از ایستگاه های مشهد - کاشمر - تربت حیدریه - بجستان - بشرویه - طبس - رباط پشت بادام - مبارکه - احمدآباد - خاتون آباد - سیرجان - تزرج - زادمحمود - فین عبور خواهید کرد و به بندرعباس خواهید رسید و از طریق قایق خود را به جزیره قشم برسانید.


 

جاذبه‌های گردشگری

  • گورستان اجنبی ها قشم
    0 متر
  • روستا باسعیدو قشم
    2187 متر

دیدگاه ها و پرسش ها