valley Tandis-sepehrseir

دره ی تندیس قشم | Tandis Valley

درباره دره تندیس ها قشم :

دره تندیس یکی از جاذبه‌های طبیعی زیبا و منحصر به فرد در جزیره قشم است. این دره در جنوب شرقی قشم واقع شده و یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در این جزیره می‌باشد. نام این دره از بلندی‌های تندیس‌مانند سنگی که در داخل آن وجود دارد، گرفته شده است.

دره تندیس با توده‌های سنگی طبیعی و زیبا، مناظر طبیعی فوق‌العاده و چشم‌اندازهای دیدنی، گردشگران را به خود جذب می‌کند. این دره دارای مسیرهای پیاده‌روی و کوهنوردی مناسب برای علاقمندان به فعالیت‌های ورزشی و تفریحات فضای باز است.

علاوه بر این، دره تندیس به عنوان یک مکان آرامش بخش و دور از شلوغی شهر، فرصتی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت از زندگی روزمره را فراهم می‌کند. این مکان برای عکاسان و علاقمندان به عکاسی نیز بسیار جذاب است و مناظر زیبا و دیدنی از طبیعت را ارائه می‌دهد.

با توجه به زیبایی و جذابیت خود، دره تندیس قشم یک مقصد پرطرفدار برای گردشگران و علاقمندان به طبیعت و مناظر زیباست.


تاریخچه دره تندیس ها قشم:

یکی از دلایل بوجود آمدن این دره فرسایش خاک است که قدمت این دره به میلیون ها سال بر می گردد که می گویند حتتی قبل از وجود جزیره قشم این دره از دل آب بیرون آمده . دلیل نامگذاری این دره وجود سنگ هایی به شکل های مختلف و عجیب است که این مجسمه ها به صورت طبیعی شکل گرفته و انسان در آنها دخالتی نکرده است . این دره از نظر ساختاری مشابه دره ستارگان است اما تفاوت آنها این است که این دره وسعت بیشتری داشته و تراکم پدیده در آنجا کمتر است .


بهترین زمان بازدید دره تندیس ها قشم:

یکی از بهترین زمان های سفر به جزیره قشم و بازدید از جاذبه هایش اواخر پاییز تا اوایل بهار است، زیرا در این زمان این جزیره از آب و هوایه معتدلی برخوردار است. و گرمای شدید تابستان شما را اذیت نخواهد کرد.


چگونه به جزیره قشم سفر کنیم؟

هوایی:

شما می توانید با تهیه بلیط از مشهد به قشم به این جزیره سفر کنید . این روش آسانترین راه برای سفر به جزیره قشم است .

خودرو شخصی یا اتوبوس:

برای سفر زمینی ابتدا با خودرو یا اتوبوس خود را به بندرعباس برسانید و سپس از طریق اسکله مسافی با قایق خود را به قشم برسانید.

ریلی:

میتوانید بلیط قطار بندرعباس را تهیه کنید و در این مسیر از ایستگاه های مشهد - کاشمر - تربت حیدریه - بجستان - بشرویه - طبس - رباط پشت بادام - مبارکه - احمدآباد - خاتون آباد - سیرجان - تزرج - زادمحمود - فین عبور خواهید کرد و به بندرعباس خواهید رسید و از طریق قایق خود را به جزیره قشم برسانید.

 

جاذبه‌های گردشگری

 • دره ی تندیس قشم | Tandis Valley
  0 متر
 • سد گوران(ثبت ملی)
  5471 متر
 • لنج سازی قشم
  5557 متر
 • روستا سلخ قشم
  6625 متر

دیدگاه ها و پرسش ها