خانه اربابی لافت قشم

خانه اربابی لافت قشم(ثبت ملی)

درباره خانه اربابی لافت قشم :

لافت بارزترین روستا در روستاهای ساحلی قشم است .این روستا با تنوع بافت نو و کهنه یکی از 10 روستای برتر کشور از لحاظ معماری است. در مجموعه شهر ساحلی لافت،قلعه نادری با ویژگی های قلعه های ایرانی از دژهای مستحکم دفاعی جزیره قشم بشمار میرود.بندر لافت یک مجموعه تاریخی در کشور ب لحاظ معماری شناخته شده و ب ثبت رسیده است.از دیگر جاذبه های لافت میتوان بادگیرهای سنتی،کارگاه های لنج سازی،بزرگترین اب انبار جنوب ایران در چاه های تلاو،برج های تاریخی دوره سامانیان و مسجد جامع لافت را نام برد.


تاریخچه خانه اربابی لافت قشم:

جزیره قشم که زیباترین جزیره ی ایران است جاذبه های زیاد تفریحی - تاریخی - طبیعی را در خود جای داده است . یکی از جاذبه های طبیعی این جزیره خانه اربابی لافت است . قدمت این خانه اربابی به اواخر دوره قاجار بر می گردد که به دست عبدالصمد سلیمانی ساخته شده است . خانه اربابی لافت در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است .


بهترین زمان بازدید خانه اربابی لافت قشم:

یکی از بهترین زمان های سفر به جزیره قشم و بازدید از جاذبه هایش اواخر پاییز تا اوایل بهار است، زیرا در این زمان این جزیره از آب و هوایه معتدلی برخوردار است. و گرمای شدید تابستان شما را اذیت نخواهد کرد.


چگونه به جزیره قشم سفر کنیم؟

هوایی:

شما می توانید با تهیه بلیط از مشهد به قشم به این جزیره سفر کنید . این روش آسانترین راه برای سفر به جزیره قشم است .

خودرو شخصی یا اتوبوس:

برای سفر زمینی ابتدا با خودرو یا اتوبوس خود را به بندرعباس برسانید و سپس از طریق اسکله مسافی با قایق خود را به قشم برسانید.

ریلی:

میتوانید بلیط قطار بندرعباس را تهیه کنید و در این مسیر از ایستگاه های مشهد - کاشمر - تربت حیدریه - بجستان - بشرویه - طبس - رباط پشت بادام - مبارکه - احمدآباد - خاتون آباد - سیرجان - تزرج - زادمحمود - فین عبور خواهید کرد و به بندرعباس خواهید رسید و از طریق قایق خود را به جزیره قشم برسانید..

 

جاذبه‌های گردشگری

 • خانه اربابی لافت قشم(ثبت ملی)
  0 متر
 • خانه موزه ناخدا علی قشم
  702 متر
 • چاه های تلا قشم(ثبت ملی)
  832 متر
 • شهر لافت | Bandar e Laft
  921 متر
 • قلعه نادری یا قلعه لافت قشم | Laft Castle
  3482 متر
 • ذخیره گاه زیست کره حرا قشم
  9716 متر

دیدگاه ها و پرسش ها