Lorestan-Helt-Strait

تنگه هلت لرستان

تنگه هلت لرستان

تنگه هلت یکی از جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و دیدنی در استان لرستان می باشد. این تنگه در نزدیکی روستای هلت واقع شده و از زیبایی‌های منحصر به فرد طبیعت لرستان برخوردار است. تنگه هلت به دلیل آبشارهای زیبا، صخره‌های با فرم‌های جالب، آب روان و آبی بسیار شفاف، یک مقصد گردشگری محبوب در این منطقه محسوب می‌شود.

تنگه هلت به دلیل آبشارهای قدرتمند و زیبا که از ارتفاعات بلند به پایین سقوط می‌کنند، چشم‌اندازی بسیار دیدنی و شگفت‌انگیز ایجاد کرده و محیط طبیعی اطراف تنگه هلت حاشیه‌های سبز و دلپذیر، کوهستان‌های پوشیده از درختان و پوشش گیاهی خوب، هوای پاک و صاف، این مکان را به یک مقصد طبیعت‌گردی بسیار جذاب تبدیل کرده است.علاوه بر این، تنگه هلت فرصتی عالی برای انجام  ورزش‌های آبی مانند شنا، کایاک، و کوهنوردی فراهم می‌کند. گردشگران می‌توانند در این منطقه از طبیعت لذت ببرند، لحظات خوشی را در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنند.

با توجه به همه این‌ها، تنگه هلت به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب در استان لرستان شناخته شده و هر ساله جذابیت بیشتری برای گردشگران جذب می‌کند. اگر به دیدن طبیعت‌های زیبا، آبشارهای خیره‌کننده و تجربه کردن فعالیت‌های خارج از منزل علاقه‌مند هستید، حتماً باید تنگه هلت را در لیست مکان‌هایی که قصد بازدید از آن را دارید، قرار دهید.

جاذبه‌های گردشگری

  • تنگه هلت لرستان
    0 متر
  • منطقه سد هاله
    3177 متر

دیدگاه ها و پرسش ها