Azna-Snow-Tunnel

تونل برفی ازنا

تونل برفی ازنا

تونل برفی ازنا یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی و زیبای استان لرستان است. این تونل در روستای ازنا واقع شده و طول آن به ۱۳۰ متر میرسد. تونل برفی ازنا در فصل زمستان به دلیل برف و یخی که در داخل آن تجمع یافته است یکی از جاذبه های زیبای گردشگی استان لرستان میباشد

برای رسیدن به تونل برفی ازنا، می‌توانید از شهر خرم‌آباد به سمت جنوب شرقی حرکت کنید و پس از طی کردن مسافت حدود ۶۰ کیلومتر، به روستای ازنا میرسیدو پس از پارک خودرو با پیاده‌روی وارد تونل برفی شوید و از دیدن مناظر زیبا و دیدن برف و یخ در داخل تونل لذت ببرید. این تجربه ممکن است یک خاطره فوق‌العاده برای شما باشد.


تونل برفی ازنا در فصل زمستان بسیار زیبا است. برف‌های سفید که در داخل تونل وجود دارد منظره ای زیبا ایجاد میکند به طوری که هنگام ورود به تونل احساس میکنید وارد دنیای جادویی شده اید 

عبور از تونل برفی ازنا یک تجربه منحصر به فرد  است که به شما احساس آرامش  می‌دهد. همچنین، مکان فوق العاده ای برای علاقمندان به عکاسی هست و شما میتوانید با عکاسی زیبا خاطرات خوبی  از این مکان به همراه خود ببرید. 

پس از بازدید از تونل برفی ازنا، می‌توانید از دیدن دیگر جاذبه‌های گردشگری استان لرستان مانند روستاهای سنگی پل خشک نیز لذت ببرید، این منطقه با طبیعت خیره‌کننده و مناظر زیبا، یک مقصد عالی برای گردشگران و علاقمندان به طبیعتگردی است.

آب و هوای تونل برفی ازنا


تونل برفی ازنا در استان لرستان واقع شده و در فصل زمستان از ماه‌های آذر تا اسفند بارش برف و  برفگیری شدید دارد. دمای هوا در این منطقه در فصل زمستان معمولاً زیر صفر درجه سانتیگراد است و برف‌های غلیظی تجمع می‌یابد که منجر به ایجاد تونل‌های برفی زیبا می‌شود.

در فصل بهار و تابستان، هوا در این منطقه معتدل میباشد. دمای هوا اکثرا بین 10-20 درجه سانتیگراد است و مناظر طبیعی اطراف تونل برفی ازنا با رونق و زیبایی خود را نشان می‌دهند. در فصل بهار و تابستان گردشگران می‌توانند از طبیعت زیبا در این منطقه لذت ببرند 

همیشه  هوای تونل برفی ازنا در فصل زمستان سرد است و در فصل بهار و تابستان معتدل و خنک می‌باشد. برای بازدیداز این تونل، بهتر است به تغییرات آب و هوای منطقه توجه کنید و با لباس‌های مناسب برای همان فصل به این منطقه سفر کنید.

جاذبه‌های گردشگری

  • تونل برفی ازنا
    0 متر
  • منطقه حفاظت شده اشتران کوه لرستان
    7340 متر

دیدگاه ها و پرسش ها