Khrbs salt-cave

غار نمکی خربس

درباره غار نمکی خربس قشم :

غار نمکی خربس یکی از شگفت انگیزترین و زیباترین غار قشم است . پدیده های طبیعی که در 15 کیلومتری قشم قرار دارد .غارهای خربس بر پیشانی کوهی از پدیده های کهن زمین شناختی مشرف ب ساحل جنوبی جزیره قشم قرار دارند.در ارتفاع 20 تا 30متر کوه،4 دهانه غار از درون بهم پیوسته اند ک شامل مجموعه دهلیزها،تالارها و اتاق های متعدد ب ابعاد 5در5 در 4 متر و چشمه ها و روزنه های گوناگونی رو ب شمال و جنوب قرار هستند و موید حضور مردمانی از دوره های کهن است. این غار در گذشته پناهگاهی بوده برای مردمان بی دفاع محلی از جنگ ها ها و غارت دزدان دریایی .


تاریخچه غار نمکی خربس قشم:

قدمت این غار ها به دوره ماد ها بر می گردد . خود روستای خربس یا خوربیز قدمتش به دوران ساسانیان باز می گردد . این غار از اول به شکل کنونی اش نبوده بعد از کشف این غار توسط انسان ها تغییر پیدا کرده .


بهترین زمان بازدید غار نمکی خربس قشم:

یکی از بهترین زمان های سفر به جزیره قشم و بازدید از جاذبه هایش اواخر پاییز تا اوایل بهار است، زیرا در این زمان این جزیره از آب و هوایه معتدلی برخوردار است. و گرمای شدید تابستان شما را اذیت نخواهد کرد.


چگونه به جزیره قشم سفر کنیم؟

هوایی:

شما می توانید با تهیه بلیط از مشهد به قشم به این جزیره سفر کنید . این روش آسانترین راه برای سفر به جزیره قشم است .

خودرو شخصی یا اتوبوس:

برای سفر زمینی ابتدا با خودرو یا اتوبوس خود را به بندرعباس برسانید و سپس از طریق اسکله مسافی با قایق خود را به قشم برسانید.

ریلی:

میتوانید بلیط قطار بندرعباس را تهیه کنید و در این مسیر از ایستگاه های مشهد - کاشمر - تربت حیدریه - بجستان - بشرویه - طبس - رباط پشت بادام - مبارکه - احمدآباد - خاتون آباد - سیرجان - تزرج - زادمحمود - فین عبور خواهید کرد و به بندرعباس خواهید رسید و از طریق قایق خود را به جزیره قشم برسانید..

 

جاذبه‌های گردشگری

 • غار نمکی خربس
  0 متر
 • دره ستارگان(ثبت ملی و یونسکو) | Stars Valley
  6843 متر
 • پارک کروکودیل قشم | Qeshm Noopak Crocodile Park
  7905 متر
 • موزه غدیر قشم
  9020 متر

دیدگاه ها و پرسش ها