دره ستارگان

دره ستارگان(ثبت ملی و یونسکو)

دره ستارگان

دره ستارگان قشم یکی از جذاب ترین زیست گاه های طبیعی قشم می باشد استاله کفته،استارافتاده و ستاره افتاده نام هایی است که مردم محلی این مکان را به آن نام گذاری کرده اند. بر اساس باور های این مردم این دره نتیجه برخورده شهاب سنگی در این منطقه بوده است اما حقیقت امر از نظر کارشناسان این دره از نتیجه فرسایش خاک ناشی از باد و باران میباشد عمر این دره به دوران نو زیستی میرسد و مشابه این دره را میتوان دره تندیس مثال زد. دیواره های دره ستارگان قشم از جنس ماسه . سیمان آهکی و سنگ میباشد به همین دلیل این لایه و دیواره ها از سستی خاصی برخوردار است که با بارش باران تغییرات زیادی در آن ایجاد میشود.

 

بهترین زمان بازدید از این دره 

با توجه به شرجی بودن اب و هوای جزیره قشم بهترین زمان برای بازدید از این مکان فصل های پاییز.زمستان و اوایل بهار میباشد ولی اگر در فصل تابستان قصد بازدید از این مکان گردشگری را دارید توصیه میشود گردش خود را در ساعات ابتدایی و انتهایی روز انجام داده تا از لذت بیشتری در این گردش بهره ببرید.

تفریحات دره ستارگان

پیاده روی در دره ستارگان قشم همراه با عکاسی و تماشای پیکر های موجود دره که به شکل های مختلف فیل و تمساح دیده میشود بسیار لذت بخش است. جهت انجام پیاده روی در این دره مسیر قابل تردد با سنگ ریزه هایی مشخص شده که علت ان جلوگیری از گم شدن در دره است پیشنهاد میشود به علت عدم زندگی مردم بومی در این دره از مسیر های مشخص شده جهت عبورو مرور استفاده گردد

جاذبه های اطراف دره ستارگان

 1. غار نمکی خربس در 6600 متری این جاذبه قرار دارد
 2. گورستان اجنبی ها در 8150 متری این جاذبه قرار دارد
 3. جزایر ناز در 8460 متری در این جاذبه قرار دارد

 

جاذبه‌های گردشگری

 • دره ستارگان(ثبت ملی و یونسکو)
  0 متر
 • غار نمکی خربس
  6608 متر
 • گورستان اجنبی ها قشم
  8170 متر
 • جزایر ناز قشم
  8469 متر

دیدگاه ها و پرسش ها